Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Wędkarsko Ekologicznej.

54 zdjęcie
  • 21 czerwiec 2023, 13:13

• Koło Działdowo

W dniu 21.03.2015r o godz 9:00 w Rybnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, odbył się konkurs Wiedzy Wędkarsko -Ekologicznej. Do rywalizacji z wiedzy teoretycznej i praktycznej staneło 6 drużyn ze Szkól :Rybno (2 drużyny), Jeglia , Rumian, Koszelewy i Żabiny. Organizator przygotował się solidnie. Wystrój sali typowo wędkarsko-ekologiczny. Dzieci z wiedzy teoretycznej musiały odpowiedzieć na 20 pytań z RAPR, oraz z wiedzy ogólnej. Poziom był bardzo wysoki. Czas na przygotowanie do konkursu szkoły miały ok tygodnia. Dyrektor okregu Pan Adam Gierej , oraz członkowie Koła PZW Działdowo ,zapręzętowali wędkarskie metowy połowu ryb. Metoda muchowa -Adam Gierej Dyrektor okregu Ciechanów. Metoda podlodowa i spiningowa Prezes kola Działdowa Marek Dembski. Metoda spławikowa - skrócony zestaw członkowie koła Adrian i Dawid Podowscy. Metoda gruntowa ins. do spraw młodzieży Marcin Kasprowicz. Po pokazie metod połowu kapitan sportowy koła PZW Działdowo kolega Przemysław Zdunek. Przedstawił prezentacje pt. Ryby w Naszym Rejonie co przed pisaniem testu odświeżyło wiadomości zawodnikom.Po napisanym teście nastąpił konkurs wiedzy ekologicznej. prezentacje na temat Ptactwo Wodne Naszych Wód zaprezentował przedstawiciel Welskiego Parku Krajobrazowego Pan Arkadiusz Abramowski. Wiedza z ekologi była liczona do punktacji generalnej konkursu. Zaprezentowane spreparowane zwierzęta oraz odgadywanie tropów zwierząt na piasku wzbudziły ogromne zainteresowanie nie tylko dla uczestników konkursu ale tez wśród widowni. Prawdziwym hitem było kolo fortuny, przed którym stawali kapitanowie drużyn odpowiadający na pytania zaliczane do konkursu . Podczas przerw było można konsumować przysmaki , które przygotowały Panie z Rybna , swojski chleb, ciasta, pasty rybne, dania z ryb itp- smacznie i zdrowo. W całej tej imprezie ktoś musiał zając pierwsze miejsce , ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy konkursu. Udowadniając ze można się bawić zdobywając wiedzę. Po podsumowaniu w klasyfikacji drużynowej: 1.Rybno 2 2.Rybno 1 3.Koszelewy indywidualnie : I miejsce Dominik Kornatowski SP Rybno, II miejsce Bartosz Ćwiek SP Koszelewy, III miejsce Szymon Kruszyński SP Żabiny. Konkurs rzutowy wygrał Bartosz Ćwiek SP Koszelewy Za zajęte miejsca indywidualnie nagrody : kołowrotki ufundował okręg PZW Ciechanów, zestawy spławikowe (żyłka , haczyki spławik ) ufundowało kolo PZW Działdowo. Zestawy promocyjne dla zwycięskiej drużyny: kubki , gry planszowe( Puzle) Starostwo Powiatowe Działdowio . Puchar dla zwycięscy w konkursie rzutowym Prezes kola PZW Działdowo. Puchary dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych Wójt gminy Rybno.

Powiadom znajomego: